Zpátky do školy!

První týden v 1. třídě

První týden v první třídě je za námi a už máme spoustu nových zážitků. Děti se postupně seznamují se školním prostředím, pravidly a novými kamarády. Ve třídě je nás 23 a společně objevujeme kouzlo školy.

Tento týden jsme se naučili první písmenko „A“ a zkoušeli ho modelovat z modelíny. V matematice jsme se věnovali poznávání čísel 1, 2 a 3. Kromě toho jsme zpívali písničky a také četli pohádky.

Naše školní dobrodružství teprve začíná, a těšíme se na všechno, co nás čeká v příštích týdnech.

Mgr. Hana Šefčíková
Zuzana Charvátová

Autor: Zuzana Charvátová Publikováno 6. 9. 2024 14:02

Projekt - Moje tělo

Na konci školního roku jsme pracovali na projektu Moje tělo. Nejprve jsme si namalovali lidské tělo a vybarvili ho. Pak jsme sestavili lidskou kostru z papíru a učili se názvy jednotlivých kostí.
Nakonec jsme se učili o důležitých orgánech jako jsou plíce,srdce,mozek a další. Projekt byl zábavný a poučný. Naučili jsme se o tom, jak naše tělo pracuje a jak je důležité se o něj starat.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 30. 6. 2024 21:24

Projekt DVOJČATA - 1.STUPEŇ

V úterý 25. června proběhl na 1. stupni projekt Dvojčata. Ráno jsme zahájili přehlídkou, kde se předvedla všechna možná i nemožná dvojčata, trojčata, dokonce i čtyřčata. Následovaly veselé soutěže v parku před školou. Na závěr projektového dne jsme zjišťovali, jak se naše dvojčata a vícerčata dobře znají, a to pomocí kvízu. Akce se velmi vydařila.

Ivana Pokutová, Ivana Tegtmajerová, Hana, Šefčíková

Autor: Ing. Ivana Pokutová Publikováno 25. 6. 2024 22:26

VÝLET PRVNÍ A TŘETÍ TŘÍDY DO OSEKA

Dne 18.června se 1. a 3.třída vydala do krásného města Osek. Nejprve jsme navštívili cisterciácký klášter, poté jsme se přesunuli do 3D bludiště v korunách stromů, kde si žáci užili spoustu zábavy. Den jsme zakončili osvěžující zmrzlinou.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 19. 6. 2024 21:49

PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE 2024

V úterý navštívili prvňáčci knihovnu v Lounech. Přivítal nás rytíř Dobroslav Sečtělý a Knihomolka. Prvňáčci měli za úkol uhodnout názvy českých pohádek a každý přečetl úryvek z pohádky. Na závěr pak museli všichni pokleknout před rytířem Dobroslavem a byli pasováni na čtenáře. Jako odměnu za celoroční námahu dostali všichni placku čtenáře,knížku a časopis.
Děkujeme lounské knihovně za skvělou organizaci a dětem přejeme mnoho dalších přečtených příběhů. :)

Mgr.Blanka Beckertová, Nikola Antonyová

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 4. 6. 2024 22:07

Projekt O Palečkovi 2024

V první třídě jsme měli projekt O Palečkovi. Naučili jsme se básničku O Palečkovi a jeho kamarádech,poté jsme si rozdělili role a následně pohádku dramatizovali. Nakonec jsme pohádku nakreslili a vytvořili tak příběh,kterým jsme vyzdobili chodbu školy.
Projekt O Palečkovi nás zase o něco více přiblížil k literatuře a umění. :)

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 30. 5. 2024 15:58

Cesta za pokladem 2024 - devítka pro jedničku

Naši deváťáci připravili v rámci projektového dne zábavnou soutěžní stezku pro děti z první třídy. Prvňáčci si mohli zasoutěžit v běhu přes překážky, zaskákat přes švihadla, zakopat na branku, zahrát zvířecí pexeso a vyzkoušet několik dalších disciplín. Na závěr dostali děti památeční diplomy za úspěšné splnění všech úkolů a sladkou odměnu.

Počasí nám přálo a projektový den ideálně vyšel.

Moc děkuji našim deváťákům za hladký průběh akce.

Autor: Mgr. Peter Randis Publikováno 23. 5. 2024 21:13

Učící se skupiny & Pampeliška záchranářka

Letos jsme vyzkoušeli ve škole několikrát učící se skupiny. Skupinka 3 učitelů si najde společné téma (metodu, text, aktivitu…) připraví vyučovací hodinu napříč školou, odučí a následně pak ve skupině vyhodnotí. Vzniklo tak mnoho společně připravených hodin v mnoha skupinách našich učitelů.

Pampeliška záchranářka bylo téma pro 1. 5. 6., 8. a  9. třídu. Hodinu odučily postupně 4 učitelky, některá i ve více třídách. Žáci pracovali s textem, dozvěděli se novinky o pampelišce, někteří uvařili med či prožili jinou kreativní činnost a také vytvořili životabáseň. Podívejte se, jak se povedly.

Jana Ledvinová

Autor: Mgr. Jana Ledvinová Publikováno 20. 5. 2024 15:14

Světový den včel s prvňáčky

Oslava Světového dne včel se stala skvělou příležitostí pro naše prvňáčky dozvědět se více o tomto důležitém hmyzu a jeho významu pro naši planetu. V rámci vyučování jsme připravili zábavný a poučný program. Den jsme zahájili povídáním o včelách a jejich životě. Děti se dozvěděly, jak včely žijí v úlech, jak komunikují prostřednictvím tance a jak důležitou roli hrají při opylování rostlin. Četli jsme s porozuměním a rozvíjeli kritické myšlení.Vyrobili jsme si vlastní papírové včelky a úly. Na závěr jsme si připravili sladkou ochutnávku medu.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 20. 5. 2024 15:12

Pampeliška záchranářka 1.třída

V první třídě jsme se minulý týden věnovali zajímavému tématu - pampelišce. Během výuky jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o této rostlině, která se ukázala jako opravdová záchranářka. Zjistili jsme, že pampeliška není jen obyčejná květina, ale má také mnoho užitečných vlastností a léčivých účinků. Abychom si lépe představili její podobu, výtvarně jsme ji zachytili na papíře.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 16. 5. 2024 21:33

Svátek matek v keramickém kroužku

Žáci, kteří chodí do keramického kroužku vyrobili dárky maminkám k svátku. Milé maminky, přejeme vše nejlepší k vašemu svátku matek.

Autor: Mgr. Hana Šefčíková Publikováno 10. 5. 2024 21:48

Veselé zoubky

V pondělí měli prvňáčci preventivní program Veselé zoubky. Zábavně a prakticky se učili, jak se správně starat o zuby, aby byly zdravé.

Autor: Nikola Antonyová Publikováno 29. 4. 2024 14:10