balonek padlet                                    padlet libi2


 

Děti ze 3.B se začátkem školního roku připojily k celosvětovému projektu postcrossing. Postcrossing je projekt, jenž propojuje svět pomocí skutečných pohlednic. Nejprve si vylosují na internetu několik adres z celého světa, pohled napíší v anglickém jazyce, koupí se správná známka a pohlednice se pošlou. Poté následuje několik dní, či týdnů čekání, než bude náš pohled zaregistrován adresátem. Na to hlavní ještě čekáme! Za nějaký čas nám příjde pohlednice z cizí země od účastníka, který si vylosoval naší adresu. Přišly nám už pohlednice z Německa,Nizozemska, Slovenska a U.S.A. Zároveň děti psaly do Ruska, Japonska, Kanady, U.S.A a na Taiwan.

Nejčastěji posíláme pohledy Lenešic, pohádek a také Loun. Žáci se touto aktivitou učí psát a číst v anglickém jazyce.

Ve třídě mají nástěnku jen na postcrossing, kam přidávají všechny pohlednice a spojují s místem, odkud přišla.

Zuzana Charvátová

jhkjkhkjkhpg1 jhkjkhkjkhpg1 jhkjkhkjkhpg1 jhkjkhkjkhpg1 jhkjkhkjkhpg1 jhkjkhkjkhpg1

Nahoru