balonek padlet                                    padlet libi2


 

Celoroční projekt letošní 8. třídy, nazvaný "Všechny barvy přírody ", odstartoval v pátek 22. září svou první částí, Zeleným dnem. Žáci měli za úkol shromáždit co nejvíce zelených předmětů a částí oblečení a přijít v nich do školy. Už od ranního vstupu do školní budovy tak byla celá třída naprosto nepřehlédnutelná. Soutěž o zelené ceny vyhrála Eliška Arnoštová s celkem sedmnácti body, na druhém a třetím místě se pak umístily Aneta Bartošová a Dáša Fleková.

Na hodinu dějepisu měla třída připravenou čtenářskou dílnu, ve které se dozvěděla o problémech naší "Zelené planety " a o tom, jak je v 21.století zamořována odpadky. Pracovní listy k textu byly vyplňovány tentokrát zelenými propiskami či fixami.

Hodinu zpestřil příchod třídy prvňáčků, kteří byli za svou "zelenou" na oblečení také odměněni.

V dvouhodinovce výtvarné výchovy jsme pak tvořili společný plakát třídních pravidel, který bude umístěn na dveře třídy. I na něm musely převládat odstíny zelené. Celá akce byla zachycena fotodokumentací, hezky jsme si ji užili a těšíme se na další, říjnovou část projektu. Čeká nás např. fotografování v přírodě, výstava prací s přírodní tématikou, vycházky po okolí či další barevné dny v dresech ročních období.

Denisa Hart Noheylová

zelday1zelday2zelday3

Nahoru