VIZE ŠKOLY

 

       BEZPEČNÁ RODINNÁ ŠKOLA 

 

       MODERNÍ VÝUKA

 

       SPOLUPRÁCE S PARTNERY

Děkujeme všem, kteří jsou vytrvalí a pokračují v soutěži, do které se aktivně a dobrovolně zapojili. Je fajn, když člověk v životě věci dokončuje. Znamená to, že se ve svojí práci snaží být pravidelný, důsledný. Za to moc děkuji všem. A nyní již se můžete vrhnout na další kolo naší soutěže. Hodně štěstí. Dobře čtěte a do vyhledávače zadávejte právě indicie z otázek.

 

Řešení- 3. kolo

 1. Zámek /hrad/PŘÍSEK U JIHLAVY
 2. Colours of Ostrava
 3. Bučina
 4. Topolná
 5. Nový hrad Jimlín
 6. Moravský kras, Punkva, Macocha
 7. Hůrka
 8. Bílá Opava
 9. Zlínská ZOO Lešná
 10. Ledvice u Bíliny, 144 m

 

100x báječné Česko  - 4. kolo

 1. Zajímavému umu vás naučí v manufaktuře Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Naučí vás FRGÁLY….Co to je?
 2. V jakém městě najdeme nejvyšší budovu z meziválečného období Československa.? Budova sloužila jako správní centrum baťovského obuvnického kolosu. Kolik budova měří? /2 otázky/ nenech se zmást prvním výsledkem, který ti internet nabídne!!
 3. Jedná se asi o nejznámější českou loutku. Narodila se v Plzni, odkud pocházel i autor Josef Skupa. Nejen o něm vypráví expozice Muzea Loutek. Můžete si tady na loutky sáhnout a zahrát si s nimi. Jak se Loutka nazývá?
 4. Na nejdostupnější gotický hrad uprostřed přírody dojedete městskou hromadnou dopravou. Městský dopravní podnik tam jezdí jak autobusy, tak loděmi. Jaký je název tohoto skvostu nad Brněnskou přehradou?
 5. Nahoru můžete vyjet lanovkou, která je v provozu už 85 let. Díky tvaru se z této budovy stala dominanta Liberce. Kam s lanovkou vyjedete?
 6. Do korun stromů lze díky populárním stezkám s rozhlednami vystoupit v česku na více místech, ale jasně nejlepší vyhlídku/ za jasných dní až k ledovcům Alp/ najdete na vrcholu?????Nachází se na jihu Šumavy v Lučské hornatině, 2 km severně od Lipna nad Vltavou.
 7. Vstupte na filmové plátno. Natáčely se tu scény z klasik, jako je Jára Cimrman ležící, spící, Jak dostat tatínka do polepšovny, V zámku a podzámčí, nebo Přijela k nám pouť. Kde jste se ocitli?
 8. Hledáte tajný tip na prázdniny? Nechcete jet daleko? Potom vás v osmé otázce zveme do krásné přírody, lesy plné hub a borůvek bývalého Rudohoří. Jak se nazývají hory, na které vás zveme? Vrchol Klínovec.
 9. Dokážete určit perlu Krkonoš ve stínu Sněžky? Není to ani snobský Špindlerův mlýn alias“ český Aspen“, vynechte i Pec a vydejte se až do vsi u polské hranice. Je také známá pod názvem Pomezní Boudy. Nejvyšším bodem obce je nejvyšší vrchol Česka? Napište jméno obce a nejvyšší vrchol Česka. / 2 otázky/
 10. A teď vás zveme na nejkratší výlet za hranice a zpět, který trvá jen minutu. Trať měří pouhých 105 metrů. Ano jedná se o nejkratší mezinárodní železnici na světě. Odkud kam vede?

Těším se na vaše odpovědi zase do soboty, tentokrát 6. února 2021 do 18.00 hod.

 

Zdeňka Jelińská

 

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

 

Zeměpisná soutěž 100 x báječné Česko

P O Č E T   K O L   10
Jméno a příjmení 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Celkem bodů

JAKUB HARTMAN

6

12

13

               

DAVID HASPEKLO

7

11

6

               

DOMINIKA SLADKÁ

10

10

12

               

MREK BORČ

9

10

10

               

ROZÁLIE VAŠKOVÁ

8

7

12

               

MICHAL MÁLEK

9

12

13

               

ADRIANA BRANSKÁ

10

12

12

               

TOMÁŠ CHALOUPKA

9

12

11

               

MICHALA MUSILOVÁ

10

9

12

               

JOSEF STRNAD

9

10

9

               

BARBORA RÁCOVÁ

8

0

0

               

JAKUB ŠTĚPNIČKA

7

0

6

               

ZUZANA KREJČOVÁ

7

6

10

               

TEREZA BYLINOVÁ

 

8

0

               

SÁRA MÉZLOVÁ

 

9

0

               

TOMÁŠ MÉZL

 

6

4

               

MAGDALÉNA MAZÁKOVÁ

 

8

11

               

ANDREA KOZÁKOVÁ

 

9

12

               

MAGDALÉNA ZEMANOVÁ

 

8

0

               
                     

ZEMĚPISNÁ SOUTĚŽ: 100X BÁJEČNÉ ČESKO

 

 

Nahoru