VIZE ŠKOLY

 

       BEZPEČNÁ RODINNÁ ŠKOLA 

 

       MODERNÍ VÝUKA

 

       SPOLUPRÁCE S PARTNERY

Dne 16. června jsme využili možnosti navštívit putovní výstavu a muzeum LEGIOVLAK. Legiovlak je putovní muzeum československých legií – projekt Československé obce legionářské, který má být věrnou replikou legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií.

Vlak křižuje od května 2015 celou ČR. Legiovlak se skládá ze 14 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Ve vozech čeká na návštěvníky věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Všem doporučujeme, pokud jste v Lounech tuto výstavu navštívit. Moc se nám líbila a trochu jsme se ponořili do historie, která někdy byla opravdu krutá.

Osmáci

jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1 jectyr1

Nahoru