VIZE ŠKOLY

 

       BEZPEČNÁ RODINNÁ ŠKOLA 

 

       MODERNÍ VÝUKA

 

       SPOLUPRÁCE S PARTNERY

Dnes proběhla ve škole mezitřídní vánoční soutěž ve skládání Puzzle. Úkol byl v co nejrychlejším čase složit puzzle na téma státy EU. Po složení pokračovala soutěž v anglické slovní zásobě, kdy měly týmy vypsat ze složeného obrázku co nejvíce slov v anglickém jazyce. Jen pro zajímavost co jsou to vlastně Puzzle?

Puzzle je slovo původem z angličtiny, kde má širší význam jako označení pro různé druhy skládanek, křížovek nebo slovních hrátek. Puzzle byly skládačky, které se vytvářely s obrázku namalovaného na prkénko a rozřezaného na jednotlivé pravidelné či nepravidelné díly. Puzzle se dnes vyrábějí i z tvrdého papíru a lepenky.

Jedná se o užitečnou zábavu, která rozvíjí představivost a logické myšlení. Existují puzzle v dětském provedení nebo puzzle pro pokročilé z tisíců dílků. Oblíbené jsou i 3D puzzle nebo puzzle v elektronické podobě.

A kdo si vedl nejlépe?

V kategorii 6. třída: Matěj, Jirka, Filip a Saša z 5.třídy

V kategorii 7. třída: Honza, Lukáš S., Tereza, Tomáš K., Kuba Š.

V kategorii 8. třída: na plné čáře a i s celkovým nejlepším čase: Jakubové, Ondra, Honzové, Jirka, David

Zdeňka Jelińská

zdeflopuzzr1 zdeflopuzzr1 zdeflopuzzr1 zdeflopuzzr1 zdeflopuzzr1

Nahoru