padlet ict


Ve čtvrtek, dne 8. listopadu jsme se třídou jeli na školní výlet do Prahy. Jeli jsme z autobusáku v Lounech, autobus byl v pohodě, byla tam Wi-Fi a nebyla to nějaká stará rachotina, což je pozitivní. Jeli jsme necelou hodinku a vystupovali jsme na Praze Florenc, kde jsme šli na metro. Z Florence jsme jeli na zastávku Muzeum. Na Václavském náměstí jsme měli hodinu rozchod a pak jsme se sešli úplně dole na Václaváku.

Šli jsme pěšky necelý kilometr, ale bylo to fajn. Když jsme dorazili na Hradčanskou tak jsme vyšli hooooodně moc schodů, abychom se dostali na naše první stanoviště, což byl park, kde jsme dostali papír a lidé nám tam mluvili o sametové revoluci nebo světové válce. Byli jsme potom v místnosti, kde byla úplně tma a tam nám promítali, jak vlastně to dřív vypadalo. Bylo to moc hezky udělané a líbilo se mi to.

Když to skončilo, sešli jsme milion schodů dolů a nastoupili na tramvaj. Jeli jsme do vědeckého ústavu. Tam byly 3 stanoviště, kde byli vědci. Na prvním stanovišti nám pán ukazoval pokusy s tekutým dusíkem, který má -269°C což je vážně hodně. Na druhém stanovišti nám paní ukazovala mikroskopem zvětšený lístek růže. A na posledním třetím nám pán povídal o atomu? Ukazoval nám elektronický mikroskop, který stojí až okolo 20 miliónů Kč a nakonec nám dal balónky s héliem, což byla sranda všechny slyšet, jak mají hlas jako Chipmunkové. Nakonec na dvoře pan vědec nalil tekutý dusík do plastové lahve a ponořil do horké vody. Láhev vybouchla, ale vážně hodně, to bylo dobrý :)

Když akce skončila, šli jsme na autobus a nakonec jeli domů. Výlet se mi líbil, bylo to dobrý a zajímavý.

Kája Ungrová

kamprague6kamprague7kamprague13kamprague14kamprague19kamprague21kamprague24kamprague29kamprague32kamprague34kamprague41kamprague53kamprague56kamprague69

Nahoru