padlet ict


V pátek 19.10. jsme využili příjemného počasí a se sedmáky podnikli výpravu na Písečný vrch u Břvan. Zakončili jsme tak naši cestu za pravěkými lidmi, s nimiž jsme se seznámili při opakování v hodinách dějepisu a pracovního vyučování. Do Břvan jsme dojeli vlakem a odtud jsme šli podél tratě hezkou cestou až na Písečný vrch. Zpočátku jsme museli překonat překážky v podobě prašného pole a úseku zarostlého trnitým křovím. Po tom šlo ale všechno hladce. Nejdříve jsme kráčeli po pláni plné bílých kamenů, o nichž pověst praví, že jde o stádo zkamenělých ovcí. Za touto plání se nám otevřel krásný pohled do malého lomu plného bílých skalek a zvláštně tvarovaných a zbarvených útesů s mnoha zákoutími. Písečný vrch jsme pořádně prozkoumali.

Vysvětlili jsme si, že se jedná o pozůstatky pradávné podmořské sopky a také jsme si ukázali místa, kde pravěcí lidé sídlili a vyráběli své nástroje.

Celou výpravou nás provázelo příjemné slunečné počasí. Jsem rád, že žáci ocenili, jak je toto místo krásné a zajímavé. Svými fotkami přispěl i Dominik Petržílka, za což mu děkuji.

Peter Randis

petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1 petpisvrr1

Nahoru